ØVELSE Flere pårørende til passasjerene som var ombord i havaristen på Selbusjøen er nå kommet til Årsøya. Det vil si - de får ikke komme inn på øya.
- Vi får ikke vite noen ting og får heller ikke komme lenger enn til brua over til øya. Her blir vi stoppet av politi. Det sier Marit Kjøsnes Renå, mor til en ungdom som var ombord i havaristen MS Jøvra.
Etter det Nea Radio erfarer, oppsøkte fem pårørende først det kommunale pårørendesenteret. Selv sier de at de "rømte" derfra fordi de ikke fikk noen som helst informasjon.
Skal bli tatt hånd om
Nea Radio fikk ikke slippe inn på pårørendesenteret, men ordfører Ole Morten Balstad i Selbu kommune tar i mot: - Det er en svært alvorlig situasjon som har oppstått, og selvsagt skal vi gjøre alt det vi kan for at de pårørende skal bli tatt hånd om, sier han.