Etter  fem av åtte etapper av Ski Tour Canada er Niklas Dyrhaug nå på en niendeplass sammenlagt.

Han gjorde en ny god klassisk sprint i Canmore tirsdag, og nå venter en av favorittdistansene, 30 km duathlon.

Her er sammenlagtresultatene etter fem av åtte distanser:

1. etappe - Gatineau - Sprint, fri teknikk

2. etappe - Montreal - Fellesstart 22 km, klassisk

3. etappe - Quebec City - Sprint, fri teknikk

4. etappe - Quebec City - Jaktstart 15 km, fri teknikk

5. etappe - Canmore - Sprint, klassisk

RankNameYearNationTimeBehind
1USTIUGOV Sergey1992RUS1:26:43.9
2NORTHUG Petter Jr.1986NOR1:27:03.4+19.5
3IVERSEN Emil1991NOR1:27:54.0+1:10.1
4SUNDBY Martin Johnsrud1984NOR1:28:39.2+1:55.3
5HARVEY Alex1988CAN1:29:20.1+2:36.2
6KROGH Finn Haagen1990NOR1:30:23.5+3:39.6
7MANIFICAT Maurice1986FRA1:30:24.6+3:40.7
8LARKOV Andrey1989RUS1:30:43.9+4:00.0
9DYRHAUG Niklas1987NOR1:30:54.3+4:10.4
10TOENSETH Didrik1991NOR1:30:56.1+4:12.2
11VYLEGZHANIN Maxim1982RUS1:30:59.2+4:15.3
12HOLUND Hans Christer1989NOR1:31:11.5+4:27.6
13TRITSCHER Bernhard1988AUT1:31:15.9+4:32.0
14HATTESTAD Ola Vigen1982NOR1:31:42.5+4:58.6
15PELLEGRINO Federico1990ITA1:31:44.9+5:01.0
16POLTORANIN Alexey1987KAZ1:31:47.6+5:03.7
17HELLNER Marcus1985SWE1:31:52.2+5:08.3
18BRANDSDAL Eirik1986NOR1:31:52.4+5:08.5
19BELOV Evgeniy1990RUS1:31:57.4+5:13.5
20GAILLARD Jean Marc1980FRA1:32:02.7+5:18.8
21KERSHAW Devon1982CAN1:32:08.8+5:24.9
22SVENSSON Oskar1995SWE1:32:09.0+5:25.1
23MUSGRAVE Andrew1990GBR1:32:11.8+5:27.9
24TURYSHEV Sergey1985RUS1:32:12.7+5:28.8
25LEGKOV Alexander1983RUS1:32:23.7+5:39.8
26HEIKKINEN Matti1983FIN1:32:27.1+5:43.2
27CHERNOUSOV Ilia1986RUS1:32:30.1+5:46.2
28BESSMERTNYKH Alexander1986RUS1:32:35.9+5:52.0
29PETERSON Teodor1988SWE1:32:36.5+5:52.6
30JOUVE Richard1994FRA1:32:37.5+5:53.6
31NOECKLER Dietmar1988ITA1:33:03.7+6:19.8
32BJORNSEN Erik1991USA1:33:17.6+6:33.7
33BAUER Lukas1977CZE1:33:22.3+6:38.4
34DE FABIANI Francesco1993ITA1:33:37.5+6:53.6
35BABIKOV Ivan1980CAN1:33:53.5+7:09.6
36DUVILLARD Robin1983FRA1:34:12.4+7:28.5
37BALDAUF Dominik1992AUT1:34:15.8+7:31.9
38YOUNG Andrew1992GBR1:34:17.2+7:33.3
39ANDERSSON Simon1991SWE1:34:21.0+7:37.1
40HAMILTON Simeon1987USA1:34:23.1+7:39.2
41GROS Baptiste1990FRA1:34:24.7+7:40.8
42STRANDVALL Matias1985FIN1:34:27.1+7:43.2
43BAUMANN Jonas1990SUI1:34:38.5+7:54.6
44BURMAN Jens1994SWE1:34:38.5+7:54.6
45LEHTONEN Lari1987FIN1:34:39.1+7:55.2
46HOFFMAN Noah1989USA1:34:53.8+8:09.9
47VOLZHENTSEV Stanislav1985RUS1:35:04.3+8:20.4
48JAKS Martin1986CZE1:35:07.7+8:23.8
49KILLICK Graeme1989CAN1:35:22.6+8:38.7
50STAREGA Maciej1990POL1:35:24.5+8:40.6
51RANKEL Raido1990EST1:35:27.0+8:43.1
52EISENLAUER Sebastian1990GER1:35:42.0+8:58.1
53DOBLER Jonas1991GER1:35:44.5+9:00.6
54PATTERSON Scott1992USA1:35:58.1+9:14.2
55STADLOBER Luis1991AUT1:36:00.5+9:16.6
56JOHANSSON Martin1984SWE1:36:01.3+9:17.4
57SALVADORI Giandomenico1992ITA1:36:20.3+9:36.4
58SANDAU Kevin1988CAN1:36:25.9+9:42.0
59JAY Renaud1991FRA1:36:28.6+9:44.7
60VALJAS Len1988CAN1:36:32.7+9:48.8
61PENTSINEN Anssi1986FIN1:36:46.3+10:02.4
62KATZ Andreas1988GER1:37:08.4+10:24.5
63HEDIGER Jovian1990SUI1:37:08.5+10:24.6
64JYLHAE Martti1987FIN1:37:19.3+10:35.4
65SHIELDS Andy1991CAN1:38:04.1+11:20.2
66STEWART-JONES Patrick1991CAN1:38:43.6+11:59.7
67SOMPPI Michael1988CAN1:39:08.5+12:24.6
68PACKER Eric1990USA1:39:09.0+12:25.1
69JOHNSGAARD Knute1992CAN1:39:11.0+12:27.1
70COCKNEY Jesse1989CAN1:39:11.7+12:27.8
71KENNEDY Russell1991CAN1:39:21.7+12:37.8
72HANNEMAN Reese1989USA1:39:26.1+12:42.2
73THOMPSON Bob1991CAN1:40:19.0+13:35.1
74WATSON Callum1989AUS1:40:24.8+13:40.9
75ELLIOTT Tad1988USA1:41:00.4+14:16.5
76BELLINGHAM Phillip1991AUS1:41:07.5+14:23.6
77BLACKHORSE-VON JESS Dakota1986USA1:41:20.1+14:36.2
78MOELLER Martin1980DAN1:41:28.1+14:44.2
79NEWELL Andrew1983USA1:42:01.1+15:17.2
80GREGG Brian1984USA1:42:22.0+15:38.1
81LAPOINTE Simon1993CAN1:45:42.6+18:58.7

 I kvinneklassen er det femdobbelt norsk med Heidi Weng såvidt foran Therese Johaug.

RankNameYearNationTimeBehind
1WENG Heidi1991NOR1:04:04.5
2JOHAUG Therese1988NOR1:04:07.6+3.1
3JACOBSEN Astrid Uhrenholdt1987NOR1:04:37.9+33.4
4FALLA Maiken Caspersen1990NOR1:05:06.2+1:01.7
5OESTBERG Ingvild Flugstad1990NOR1:05:23.7+1:19.2
6DIGGINS Jessica1991USA1:05:44.3+1:39.8
7PARMAKOSKI Krista1990FIN1:06:38.4+2:33.9
8KALLA Charlotte1987SWE1:06:49.6+2:45.1
9BJORNSEN Sadie1989USA1:07:13.6+3:09.1
10NISKANEN Kerttu1988FIN1:08:06.4+4:01.9
11RINGWALD Sandra1990GER1:08:15.3+4:10.8
12KYLLOENEN Anne1987FIN1:08:18.8+4:14.3
13KOWALCZYK Justyna1983POL1:08:29.7+4:25.2
14NOVAKOVA Petra1993CZE1:08:54.8+4:50.3
15MONONEN Laura1984FIN1:08:57.2+4:52.7
16BELORUKOVA Yulia1995RUS1:09:21.4+5:16.9
17VON SIEBENTHAL Nathalie1993SUI1:09:33.0+5:28.5
18FESSEL Nicole1983GER1:09:35.1+5:30.6
19HAAG Anna1986SWE1:09:39.2+5:34.7
20FALK Hanna1989SWE1:09:50.8+5:46.3
21LAMPIC Anamarija1995SLO1:09:56.5+5:52.0
22SLIND Kari Oeyre1991NOR1:10:01.1+5:56.6
23OEBERG Jennie1989SWE1:10:02.1+5:57.6
24BOEHLER Stefanie1981GER1:10:06.1+6:01.6
25STADLOBER Teresa1993AUT1:10:14.2+6:09.7
26HERRMANN Denise1988GER1:10:32.4+6:27.9
27PROCHAZKOVA Alena1984SVK1:10:44.2+6:39.7
28NEPRYAEVA Natalia1995RUS1:10:46.4+6:41.9
29STEPHEN Elizabeth1987USA1:10:55.2+6:50.7
30BRENNAN Rosie1988USA1:10:58.4+6:53.9
31CEBASEK Alenka1989SLO1:11:09.7+7:05.2
32KALSINA Polina1989RUS1:11:10.9+7:06.4
33STOROZHILOVA Daria1993RUS1:11:39.6+7:35.1
34DE MARTIN TOPRANIN Virginia1987ITA1:11:47.8+7:43.3
35CALDWELL Sophie1990USA1:11:49.4+7:44.9
36SARGENT Ida1988USA1:11:55.4+7:50.9
37HOLMES Chelsea1987USA1:12:19.4+8:14.9
38RAZINGER Nika1993SLO1:12:20.7+8:16.2
39FABJAN Vesna1985SLO1:12:42.5+8:38.0
40KOVALEVA Polina1993RUS1:13:06.6+9:02.1
41KOLB Hanna1991GER1:13:07.8+9:03.3
42GREGG Caitlin1980USA1:13:13.0+9:08.5
43NISHIKAWA Emily1989CAN1:13:20.7+9:16.2
44MILLER Kaitlynn1991USA1:13:23.4+9:18.9
45BROWNE Cendrine1993CAN1:13:56.4+9:51.9
46TAYLOR Annika1993GBR1:14:06.5+10:02.0
47STUERZ Giulia1993ITA1:14:16.9+10:12.4
48BOUFFARD-NESBITT Olivia1992CAN1:14:44.8+10:40.3
49MATVEEVA Natalia1986RUS1:15:03.4+10:58.9
50HART Anne1992USA1:15:09.2+11:04.7
51BEATTY Dahria1994CAN1:15:09.6+11:05.1
52OGDEN Katharine1997USA1:15:17.7+11:13.2
53YEATON Jessica1991AUS1:15:39.8+11:35.3
54STEWART-JONES Katherine1995CAN1:15:47.4+11:42.9
55BENDER Jennie1988USA1:15:54.6+11:50.1
56MACISAAC-JONES Maya1995CAN1:16:38.5+12:34.0
57HICKS Annika1991CAN1:17:22.0+13:17.5
58VUERICH Gaia1991ITA1:17:26.1+13:21.6
59JACKSON Jennifer1995CAN1:17:32.9+13:28.4
60MACLEAN Alannah1993CAN1:17:47.2+13:42.7
61CARRIER-LAFORTE Sophie1995CAN1:17:56.9+13:52.4
62MOURAO Jaqueline1975BRA1:21:55.7+17:51.2