Fredag ble de trønderske ildsjelene 2020 gjort stas på under en svært så spesiell utgave av Idrettens Hederskveld.

På grunn av virussituasjonen ble arrangementet en digital kveld, med samsending fra 38 kommuner - styrt fra et studio i Trondheim.

Det var levende bilder fra prisutdelinger lokalt, og i hovedstudioet var det kunstneriske innslag og gjester.

En av de som fikk hedersbenevnelsen denne gangen var Margrethe Engan Gjære fra Ålen. Det var først og fremst hennes nesten livslange engasjement innenfor håndballen, først som spiller og de senere årene innenfor styre og stell, som lå til grunn for at Holtålen kommune valgte å kåre henne som den lokale kandidaten.

Margrethe med det synlige beviset på at hun er årets Ildsjel. Foto: Per Magne Moan

Engan Gjære sier det forplikter å få denne hedersbenevnelsen og hun lover å stå på for den lokale håndballen også i årene som kommer.

Den lokale feiringa fredag kveld, foregikk på Kaffekråa med spesielt innbydde gjester.

Hør intervju her:

De andre trønderske ildsjelene er:

Flatanger

Michael Strøm

Sitter Pistolklubb

Frosta

John Remman

Frosta Salongskytterlag

Frøya

Jarle Volden og Halgeir Hammer

Nabeita IL

Grong

Helge Formo

Grong Badmintonklubb

Heim

Ellen Forren

Ytre Snillfjord IL

Hitra

Wenche og Inge Larsen

Sandstad IL

Høylandet

Knut Terje Årsandøy

IL Hållingen

Inderøy

Geir Øien

Røra Tae Kwon Do Klubb

Indre Fosen

Magne Tung

Stadsbygd IL

Leka

Kjell-Arve Sønnesyn

Leka IL

Levanger

Per Otto Røiseng

IL Sverre

Lierne

Turid Solum Gjertsås

Lierne IL

Malvik

Knut Radmann

Malvik IL

Melhus

Anita Bolland

NMK Melhus

Meråker

Hallgeir Martin Lundemo

IL Varden Meråker

Midtre Gauldal

Omar Gunnes

Sokna IL

Namsos

Harriet Engesvik

Namsos Vannpoloklubb

Namsskogan

Per Magne Lund

Skorovas IL

Nærøysund

Anders Morken

Rørvik IL

Oppdal

Harald Rosshaug

Oppdal IL

Orkdal

Ansgar Selstø

Orkdal IL

Osen

Sigmund Hestmo

Osen/Steinsdalen IL

Overhalla

Eskil Skarland

Overhalla IL

Rennebu Joakim Eide

Innset IL

Rindal

Oddbjørn Heggem

Rindal IL

Røros

Dagfinn Moen

Røros IL

Røyrvik

Asle Aspnes

Røyrvik IF

Selbu

Jarle Overvik

Vikvarvet IL

Skaun

Løypemannskapet, Ole Hammer, Jan K. Onsøyen, Reidar Riaunet, Geir Belsås, Atle Pallin og Hallvard Brostrøm

Buvik IL

Snåsa

Linda Langnes

Snåsa IL

Steinkjer Normann Ryan jr

Ogndal IL

Stjørdal

Odd Wangberg

Skatval Skilag

Trondheim

Bjørg og Roar Stubbe

FK Kvik

Tydal

Tom Christian Setsaas

Tydal Skisenter

Verdal

Ina Flotten Sørensen

Verdal og Omegn Rideklubb

Ørland Roy Johansen og Andreas Meyer

Ørland Turnforening

Åfjord

Håvard Bårdli

Åfjord MK