Tour de Ski-sirkuset hadde "hviledag" i går og har nå forflyttet seg fra Sveits til Tyskland.

- Det blir godt å komme ned til lavlandet igjen, og jeg skal være offensiv, sier Dyrhaug som har startnummer 13 i dagens skiathlon-konkurranse i tyske Oberstdorf .

Niklas og 58 andre herreløpere skal først gå 10 km klassisk, før de fortsetter med 10 km fristil.

Damene går 5 + 5 km med start kl 12.15, mens herrene starter kl 15.15.

Onsdag fortsetter Tour'en med jaktstart i fristil, også da i Oberstdorf.

Her er startlistene:

1USTIUGOV Sergey1992RUS
2SUNDBY Martin Johnsrud1984NOR
3HARVEY Alex1988CAN
4LARKOV Andrey1989RUS
5IVERSEN Emil1991NOR
6COLOGNA Dario1986SUI
7MUSGRAVE Andrew1990GBR
8HELLNER Marcus1985SWE
9TOENSETH Didrik1991NOR
10KROGH Finn Haagen1990NOR
11BING Thomas1990GER
12ROETHE Sjur1988NOR
13DYRHAUG Niklas1987NOR
14KRUEGER Simen Hegstad1993NOR
15HEIKKINEN Matti1983FIN
16MANIFICAT Maurice1986FRA
17HOLUND Hans Christer1989NOR
18GAILLARD Jean Marc1980FRA
19DE FABIANI Francesco1993ITA
20BURMAN Jens1994SWE
21BESSMERTNYKH Alexander1986RUS
22FURGER Roman1990SUI
23HYVARINEN Perttu1991FIN
24VALJAS Len1988CAN
25CHERVOTKIN Alexey1995RUS
26TRITSCHER Bernhard1988AUT
27BAUMANN Jonas1990SUI
28TSCHARNKE Tim1989GER
29JAKS Martin1986CZE
30KERSHAW Devon1982CAN
31SALVADORI Giandomenico1992ITA
32TSINZOV Veselin1986BUL
33KILLICK Graeme1989CAN
34NOTZ Florian1992GER
35VOKUEV Ermil1992RUS
36JEANNEROD Alexis1991FRA
37RASTELLI Maicol1991ITA
38PARISSE Clement1993FRA
39BJORNSEN Erik1991USA
40RICKARDSSON Daniel1982SWE
41PEPENE Paul Constantin1988ROU
42LIVERS Toni1983SUI
43HAUKE Max1992AUT
44HOFFMAN Noah1989USA
45BOEGL Lucas1990GER
46THORN Viktor1996SWE
47SEDOV Petr1990RUS
48EKSTROEM Axel1995SWE
49MAETTIG Valentin1990GER
50DI CENTA Giorgio1972ITA
51DOBLER Jonas1991GER
52MELNICHENKO Andrey1992RUS
53WICK Thomas1991GER
54NOVAK Michal1996CZE
55KUEHNE Andy1987GER
56HAELG Philipp1991LIE
57LINDBLAD Anton1990SWE
58KNOP Petr1994CZE
59BIKSE Indulis1995LAT

Dameklassen starter klokka 12.15. De skal gå 10 km, først to runder á 2.500 meter i klassisk stil, deretter det samme i fri teknikk.

1OESTBERG Ingvild Flugstad1990NOR
2WENG Heidi1991NOR
3NILSSON Stina1993SWE
4PARMAKOSKI Krista1990FIN
5HARSEM Kathrine Rolsted1989NOR
6DIGGINS Jessica1991USA
7FALLA Maiken Caspersen1990NOR
8MONONEN Laura1984FIN
9LAMPIC Anamarija1995SLO
10SETTLIN Evelina1992SWE
11RINGWALD Sandra1990GER
12KYLLOENEN Anne1987FIN
13RANDALL Kikkan1982USA
14DEBERTOLIS Ilaria1989ITA
15VON SIEBENTHAL Nathalie1993SUI
16SLIND Silje Oeyre1988NOR
17KREHL Sofie1995GER
18TCHEKALEVA Yulia1984RUS
19HENNIG Katharina1996GER
20NISKANEN Kerttu1988FIN
21FESSEL Nicole1983GER
22BJORNSEN Sadie1989USA
23DE MARTIN TOPRANIN Virginia1987ITA
24HAGA Ragnhild1991NOR
25NORDSTROEM Maria1991SWE
26SCHICHO Elisabeth1991GER
27BOEHLER Stefanie1981GER
28WENG Lotta Udnes1996NOR
29SCARDONI Lucia1991ITA
30KALSINA Polina1989RUS
31KOLB Hanna1991GER
32BROCARD Elisa1984ITA
33KALLA Charlotte1987SWE
34SAARINEN Aino-Kaisa1979FIN
35NOVAKOVA Petra1993CZE
36STADLOBER Teresa1993AUT
37SOBOLEVA Elena1992RUS
38BRENNAN Rosie1988USA
39WIKEN Emma1989SWE
40STUERZ Giulia1993ITA
41CEBASEK Alenka1989SLO
42STEPHEN Elizabeth1987USA
43SIEGEL Monique1989GER
44ZHAMBALOVA Alisa1994RUS
45GUSCHINA Mariya1989RUS
46FRAEBEL Antonia1997GER
47JEZERSEK Barbara1986AUS
48BEROUSKOVA Katerina1991CZE
49CARL Victoria1995GER
50RYDQVIST Maria1983SWE
51TSAREVA Olga1990RUS

Programmet videre:

Onsdag 4. januar 2017 - Oberstdorf, Tyskland

11:30 - Jaktstart, 10 km, fri teknikk, kvinner

12:45 - Jaktstart, 15 km, fri teknikk, menn

Torsdag 5. januar 2017

Hviledag

Fredag 6. januar 2017 - Toblach, Italia

10:45 - Intervallstart, 10 km, fri teknikk, menn

13:00 - Intervallstart, 5 km, fri teknikk, kvinner

Lørdag 7. januar 2017 - Val di Fiemme, Italia

14:30 - Fellesstart, 10 km, klassisk, kvinner

15:30 - Fellesstart, 15 km, klassisk, menn

Søndag 8. januar 2017 - Val di Fiemme, Italia

11:30 - Finale i monsterbakken - Jaktstart, 9 km, fri teknikk, kvinner

15:30 - Finale i monsterbakken - Jaktstart, 9 km, fri teknikk, kvinner