Hopp til: Navigasjon | Innhold | Undermeny

Nyheter

Lydhøre politikere

Kommunestyremøtet i Holtålen ble innledet med flere informasjonssaker.

Av: Per-Magne Moan Publisert: 27.01.12 kl. 10:41
Flash is required!

Intervju med lensmann Frode Skogås


Flash is required!

Intervju med everksjef John Reese


Torsdag kveld kveld ble lokalpolitikerne i Holtålen informert om prosessen rundt endring i lensmannskontorstrukturen.

Hvordan endringene blir kan ikke lensmann Frode Skogås ennå si noe konkret om. Han mener mye avhenger hva kommunenen selv vedtar.

Politiet var ikke eneste gjest under torsdagens møten.

Kommunen har tidligere vedtatt å selge eiendeler for å finansiere investeringer. Og som eier av 1/3 av aksjene i Gauldal Energi har salg av disse selvsagt vært diskutert.

Derfor var også everket invitert til møtet for å fortelle om virksomheten og ikke minst svare på spørsmål fra politikerne.

Adm. dir. John Reese sier at debatten i Holtålen også registreres sentralt i kraftselskapet, men han ønsker ikke å si noe konkret om hvordan den oppfattes i korridorene på Støren.

 


Kommentarer

Ingen kommentarer




Se vår web-tv

Annonser

  • Nea Radio radiobingo
  • Nea Radio nattradio

No poll records found on this page. Please put a poll record on this page or point to a page in the field 'startingpoint'

Søk på Gulesider

Nea Radio, postboks 60, 7581 Selbu – Telefon 73817400Utviklet av Grafisk Senter