Hopp til: Navigasjon | Innhold | Undermeny

Nyheter

Alle foto: Prosjekt Veisyn/Håkon Jordet

Landets første wiki for turisme og reiseliv

Prosjekt Veisyn Info inviterer nå alle til å legge inn artikler på den nyopprettede wikien for riksveg 705.

Av: Andreas Reitan Publisert: 13.04.10 kl. 09:32

Du lurer kanskje på hva en "wiki" er for noe? Den mest kjente wikien vi har er Wikipedia, ei nettside hvor det er fritt fram for alle å legge inn artikler om ting man vil dele med andre. Siden poenget er at alle kan medvirke, vil dette også føre til at feil blir rettet opp sånn at informasjonen blir stadig mer foredlet etter hvert som tiden går.

Prosjekt Veisyn Info inviterer nå alle til å legge inn artikler på den nyopprettede wikien for riksveg 705. - Etter hvert kommer wikien til å bli et verdifullt oppslagsverk for alle som har denne veien til felles, sier Håkon Jordet, prosjektleder for Veisyn i Sør-Trøndelag.

I fjor sommer testet prosjekt Veisyn Info ut en navigasjonsløsning rettet mot turister langs riksveg 705. - Noe av det vi erfarte fra dette pilotprosjektet er at informasjonen må være spennende, korrekt og oppdatert. Gjennom dette verktøyet som vi nå lanserer, håper vi at det skal bli lettere å få tilgang til god og interessant informasjon fra dette området. Hittil har vi lagt inn noen få artikler som illustrer hva som kan legges inn. På sikt håper vi at denne wikien skal bli en nyttig kilde for alle som vil ha mer kunnskap om dette området. Oss bekjent finnes det ikke noe tilsvarende ennå i Norge, sier Håkon Jordet.

Veisyn Info gjør dette sammen med NextCon AS på Steinkjer. NextCon vil ha det tekniske ansvaret for denne turistwikien fremover.
Her kan du selv gå inn på nettsiden og teste ut: www.wikiturist.no


Kommentarer

Ingen kommentarer




Se vår web-tv

Annonser

  • Nea Radio radiobingo
  • Nea Radio nattradio

Ukens spørsmål

Skal du følge med på Femundløpet ?




Søk på Gulesider

Nea Radio, postboks 60, 7581 Selbu – Telefon 73817400Utviklet av Grafisk Senter