Hopp til: Navigasjon | Innhold | Undermeny

Blilyst har gitt verdifulle bidrag til både Tydalsfestival'n, Elden og mange andre store og små kulturarrangement i regionen
Skal blilyst videreføres også etter 2010 ? Det skal samarbeidskommunene og fylkeskommunen nå avgjøre.
Hva skjer med det interkommunale samarbeidsprosjektet i blilyst ? Etter 8 år er det nå tid for å gjøre opp status, og Oppdal har allerede bestemt seg for å forlate blilyst-samarbeidet.
Kommunestyrene i Tydal og Selbu skal behandle sitt framtidige forhold førstkommende torsdag og mandag, og til torsdagens møte i Tydal har rådmannen innstilt på at Tydal skal gjøre det samme som Oppdal. I Selbu er innstillinga langt mer positiv, og her påpekes det spesielt behovet for en ny entrenørskapssatsing i det framtidige programmet for 2011-2014, samt at reiselivsutviklinga i blilyst-kommunene er en viktig årsak for at Selbu vil være med videre.
Også fylkestinget sa i forrige uke ja til å gå videre, selv om fylkespolitikerne mener en permanent partnerskapsorganisering ikke kan regne med mer enn 50% fylkeskommunal finansieringsandel i et videreført program.
Nea Radio, postboks 60, 7581 Selbu – Telefon 73817400 – Utviklet av Grafisk Senter
Kommentarer
Ingen kommentarer