Hopp til: Navigasjon | Innhold | Undermeny
Jenterittet 2011 ble nok en suksess

Eli Aunøyen Hegg, Akuttsøstrene, vant distansen 27 km.

Rørosjenta Kjersti T. Løvø ble tredje beste på 27 km.

Alvdalsjenta Berit Gjelten syklet kjappest av alle på distansen 54 km.

Selbujenta Sissel Kulseth Østvold kom i mål som nummer to på 54 km.

Hild Mari Kvikne kom på 5. plass i klassen 25-34 år - 54 km.

Hilde Flatås Dahlen vant klassen 45-54 år - 27 km.

Jentene hadde stor fart opp Bergmannsgata.
Godt over 500 jenter og damer stilte til start da Jenterittet 2011 gikk av stabelen lørdag. Jenterittet ble arrangert for 6. gang og selv om himmelen var grå var det et meget godt oppmøte i Bergmannsgata da starten gikk kl. 10.00. Det var mulighet for å sykle to distanser også i år, 27km eller 54 km, og mange lokale sykkeljenter markerte seg med gode resultater.
På distansen 27 km var det Akuttsøstrene som var sterkest i år. Eli Aunøyen Hegg syklet på tiden 1:07:55 og kom i mål først av alle. Hun vant også sin klasse 35-44 år. De to neste som passerte målstreken syklet også i samme klasse, og Aunøyens lagvenninne Elin Almås, som også syklet for Akuttsøstrene kom i mål på tiden 1:10:15 og kom på 2. plass. Bare to sekunder etter på tiden 1:10:17 passerte en meget fornøyd Kjersti T. Løvø målstreken. Hun ble dermed nummer tre i sin klasse 35-44 år og nummer tre på distansen 27 km.
Alvdalsjenta Berit Gjelten gjentok fjorårets suksess og kom først i mål på distansen 54 km på tiden 2:00:19. Gjelten syklet også i år for NTNUI og brukte til og med 10 minutter mindre enn på fjorårets ritt. Hun vant dermed også sin klasse 17-24 år.
Bare 5 minutter etter kom selbujenta Sissel Kulseth Østvold i mål. Hun syklet kjappest av alle på distansen 27 km i fjor og fikk en flott 2. plass på 54 km i år. Østvold sykler for Lillehammer CK og kom i mål på tiden 2:05:13. Hun vant dermed klassen 35-44 år.
Harriet Hestad fra Nidaros SK kom som nummer tre i mål på distansen 54 km. Hun kom på andreplass i klassen 35-44 år
.
For flere resultater se www.jenterittet.no

Nea Radio, postboks 60, 7581 Selbu – Telefon 73817400 – Utviklet av Grafisk Senter
Kommentarer
Skrevet av Bjørnar Hokstad 16-09-11 13:58
Meget bra å se jenter trå til! :)