Hopp til: Navigasjon | Innhold | Undermeny
Endringer i reglement angående transport til og fra sykehus i forbindelse med undersøkelse og behandling.
Du velger selv hvordan du ønsker å reise som pasient, men velger du å ikke benytte deg av rimeligste rutegående alternativ, vil du kun få dekket beløp tilsvarende billigste rutegående transport.
Skal man til undersøkelse eller behandling, ordner man i utgangspunktet reisen selv, men trenger man hjelp underveis, er det lokale pasientreisekontoret på tlf. 05515 som kan hjelpe til med planlegging av reise. Dersom det mangler transporttilbud på strekningen, er det pasientreisekontoret som har ansvaret, ikke legekontoret.
Kan man av helsemessige årsaker ikke benytte seg av rutegående transport, kan man få dekket dyrere transportmidler, som f.eks drosje. Men det er fastlegen eller lege på sykehuset som avgjør dette. Ved 1. gangs undersøkelse på sykehus, er det legekontoret som bestiller transporten. Dersom sykehus eller spesialist avtaler videre kontroller, er det de som er ansvarlig for å bestille transport på medisinsk grunnlag.

Nea Radio, postboks 60, 7581 Selbu – Telefon 73817400 – Utviklet av Prinfo Intermedia